Faltýnek bude vysvětlovat ve čtvrtek

Sněmovna by se měla zabývat podezřeními kolem ovlivňování soutěže na výběr dálničního mýtného ve čtvrtek. Dolní komora o tom rozhodla včera při jednání o změnách programu nynější schůze. V případu figuruje první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek.

Na zařazení bodu o mýtném se poslanci nemohli shodnout. Faltýnek nejprve navrhl na čtvrtek zcela nový bod, v jehož rámci by se debatovalo o výběru mýtného od jeho zavedení v roce 2006. Jeho snahu vetovaly kluby ODS a KDU-ČSL. Občanští demokraté a Piráti potom neuspěli s návrhy, aby se Sněmovna záležitostí zabývala už včera v rámci bodu, který je na programech sněmovních schůzí už tři čtvrtě roku. Sněmovna se nakonec shodla na návrh KDU-ČSL na tom, že dosud neprojednaný bod nazvaný informace vlády o výběrovém řízení na mýtný systém probere ve čtvrtek.

Ilustrační FOTO - Haló noviny

Poslanci KSČM zařazení bodu podpořili, což avizoval už na tiskové konferenci před začátkem včerejšího jednání Sněmovny místopředseda ÚV KSČM a předseda sněmovního mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič. »Nebudeme bránit projednání kauzy předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka,« řekl novinářům. »Chceme však, aby se tato věc udržela čistě v rovině informace, dokud nebude dokončeno šetření orgánů činných v trestním řízení a nebude v této věci jasno,« dodal Grospič. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že tyto orgány budou jednat bez zbytečných průtahů a řešení kauzy se nepotáhne tak, jako jiné známé kauzy z minulosti. Samotnou kauzu předsedy poslanců ANO Grospič označil za znepokojivou. »Jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli pro podporu této vlády, bylo to, abychom zamezili pokračování podobných praktik, které známe z předchozích vládních koalic,« vysvětlil.

Policie kvůli ovlivňování zakázek ve čtvrtek zasahovala na několika místech, mimo jiné na antimonopolním úřadu, v sídle firmy Kapsch a u Faltýnka v bytě. Nikoho neobvinila. Server Novinky.cz napsal, že policie podezírá předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje a ředitele české pobočky Kapsch Karla Feixe z korupce. V této souvislosti se mluvilo o Faltýnkovi, který s oběma jednal.

(jad, ku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 5 hlasů.

(jad, ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.