Ilustrační FOTO - Pixabay

První krematorium

Řecký ministr životního prostředí podepsal dekret, jímž schválil místo pro postavení krematoria na západním předměstí Atén. Vláda tak udělala další krok k vybudování prvního krematoria v zemi, kde většina obyvatel vyznává pravoslaví, pro nějž jsou pohřby žehem nepřípustné.

Informoval o tom server deníku Kathimerini. Krematoria povolil v Řecku parlament v roce 2006, od té doby ale zatím přes mnohá oznámení nebylo žádné postaveno. Takže Řekové, kteří chtějí své zesnulé nechat spálit, jezdí většinou do Bulharska, pro ně nejbližší zemi s krematorii. Schválení místa pro stavbu krematoria v Aténách přivítal i řecký premiér Alexis Tsipras, který to označil za »jednu z nejdůležitějších nutných reforem«. Podle aténského starosty Jorgose Kaminise tak stát potvrdil svůj závazek vůči občanům a jejich základním lidským právům. Postavit v Aténách krematorium se snaží místní už od roku 2006, dosud tomu ale bránila řada stížností. Na podzim 2017 místní radnice vybrala jako místo obecní pozemek ve čtvrti Elaionas na západním okraji Atén. Teprve minulý týden ale vláda projekt povolila. Už dříve byla schválena krematoria i v Soluni a ve městě Patra, i tamní projekty ale postupují pomalu.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.