Ilustrační FOTO - Pixabay

Kebaby jsou na štíru s hygienou

Jihočeští veterináři narážejí při společných kontrolách s celníky na největší problémy s podnikateli, kteří připravují kebaby a jídla pro vietnamskou komunitu.

Pokutu 100 tisíc korun musel zaplatit výrobce, který nabízí potraviny pod značkou Klasa. Uváděl chybné výživové parametry, v masném polotovaru, který veterináři v jeho provozovně odebrali, našli salmonelu. Druhá loňská nejvyšší pokuta byla 80 tisíc korun, šlo o hygienu při výrobě masných výrobků.

Veterináři loni zkontrolovali 249 restaurací, jídelen a prodejen rychlého občerstvení. Předpisy porušilo 20 z nich, za což padly pokuty ve výši 160 tisíc korun. »Nejčastěji se setkáváme se skladováním prošlých nebo neoznačených potravin, a tím pádem není schopen provozovatel doložit původ. V těchto situacích nařizujeme likvidaci. Dalším častým nedostatkem jsou neudržované provozy. Ale trend je, že se to zlepšuje,« řekl ředitel odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví Petr Hořava.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Vloni provedli veterináři 30 kontrol díky podnětům od lidí, u dvou třetin se podezření nepotvrdila. Letos v únoru na základě podnětu prověřili nelegální masnou výrobu v Českých Budějovicích. Prodejce nabízel na internetu klobásy, salámy či uzenou kýtu. Na místě veterináři znehodnotili 18 kilogramů a nařídili likvidaci.

S celníky vloni veterináři udělali 27 kontrol přepravy potravin živočišného původu, při jedenácti z nich zjistili porušení předpisů a nařídili likvidaci 1131 kilogramů potravin. V říjnu odhalili v nelegálním skladu v Dolním Dvořišti 11 tun homolí mrazených kebabů. Pokuta 120 tisíc korun nabyla právní moci začátkem letošního roku. Letos nechali zavřít prodejnu kebabů na Strakonicku: nařídili na místě likvidaci 2,3 tuny drůbežího masa, v prodejně byly i špatné hygienické podmínky.

»Při kontrolách s celním úřadem narážíme dost často na nedostatky v hygieně přepravy produktů týkajících se kebabu a produktů, které jsou určeny na výrobu jídel pro vietnamskou komunitu. Drůbež, u které nevíme, odkud pochází, v řadě případů není při přepravě vykuchaná, nedodržují chladicí řetězec. Takové produkty potom konfiskujeme,« řekl ředitel jihočeské veterinární správy František Kouba.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 19 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.