O emocích v byznyse a kariérním růstu

Mezinárodní den žen přitahuje i ženy s vyšším a vysokým společenským postavením, ženy, jež mají dobré materiální zázemí a víceméně prestižní pracovní pozice. Dokazují to každoroční akce konané právě okolo tohoto svátku společností Agender. Letos 7. března oslavily ženy ze 75 podniků mezinárodní ženský svátek v Kongresovém paláci v Praze. Oslava měla malé půl-jubileum, konala se již popáté. Pro velký zájem se připravuje 13. června obdobná akce v Brně.

Agender je společnost, která podporuje ženy v zaměstnání a soustředí se na vybalancování pracovního a osobního života žen a mužů. Řídí se heslem »Podporujeme diverzitu a flexibilitu«. Agender organizuje rozvojové programy pro ženy, snaží se vytvořit na trhu nabídku a poptávku po flexibilních úvazcích na portálu Pracezeny.cz, učí ženy podnikat a také mj. pořádá, jak samy organizátorky říkají, »překrásný festival Všem ženám«. Ten letošní měl motto Tady a teď. Zakladatelkou a prezidentkou festivalu je Petra Janíčková.

Celodenní program letošní akce ve čtyřech tematických blocích nabídl inspiraci, možnost osobnostního rozvoje a podporu ženskosti více než 450 ženám, které především vyslaly jejich firmy. Ostatně vstupné na akci »nebylo z levného kraje« a pohybovalo se v řádu jednotek tisíc korun.

O tuto akci je stoupající zájem. V prvním ročníku se sešlo 170 žen, ve druhém 230, třetí ročník poctilo účastí 320 žen a vloni přes 400. je to jistě vizitka toho, že program je zajímavý a přitažlivý.

Festival podpořily svou účastí přední představitelky českého byznysu: generální ředitelka Mary Kay Barbora Chuecos, členka představenstva ČEZ Michaela Chaloupková, zakladatelka a majitelka SIKO koupelny Jaroslava Valová, místopředsedkyně představenstva UNIQA pojišťovna Lucie Urválková, bývalá generální ředitelka Zátiší Group Martina Grygar Březinová a Vladimíra Michnová, globální personální ředitelka LINET Group.

Ranní mentoringové stoly pojednávaly o emocích v byznyse, kariérním růstu, vztazích na pracovišti apod. Festival představil hosty z různých oborů, mj. herce Pavla Lišku a Jan Révaie, lékaře Jana Vojáčka, celostní výživovou poradkyni Míšu Sedláčkovou, lektorku tréninku paměti Danu Steinovou, husitskou farářku Martinu Viktorii Kopeckou ad.

Sympatické na akci bylo, že se již pět let hrdě pojí právě s Mezinárodním dnem žen.

(za, mh)

FOTO – archiv Agender


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 8 hlasů.

(za, mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.