FOTO - Haló noviny

Ledecká má na dosah celkový triumf v paralelních disciplínách

Ester Ledecká dnes může počtvrté za sebou získat velký křišťálový glóbus za paralelní disciplíny ve Světovém poháru ve snowboardingu. V německém Winterbergu bude v paralelním slalomu hájit vedení před trojicí pronásledovatelek. Vyřazovací jízdy tam začnou ve 13:00.

Olympijská vítězka v paralelním obřím slalomu a v lyžařském super-G má na kontě 5450 bodů. Před Rakušankou Sabine Schöffmannovou vede o 460 bodů, což znamená, že jistotu celkového triumfu dá Ledecké umístění do třetí příčky. V tom případě by Schöffmannové nestačila ani výhra v závodu.

Předstihnout třiadvacetiletou Ledeckou, která už získala malý glóbus za paralelní obří slalom, ještě teoreticky mohou Selina Jörgová z Německa s mankem 630 bodů a Švýcarka Julie Zoggová, jež zaostává o 880 bodů.

V sezoně odjela Ledecká jen jeden závod v paralelním slalomu a v čínském Secret Garden skončila pátá. V této disciplíně glóbus získat nemůže. K tomu má nejblíže Zoggová.

(čtk)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

redakční zpráva

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.