Magistrát města. FOTO - wikimedia commons

Koalice v Ústeckém kraji pokračuje

Koalice KSČM, ČSSD a SPO-SPD v Ústeckém kraji zůstává. Na jednání krajské rady to potvrdili zástupci všech tří subjektů. Zároveň se dohodli na přesunech kompetencí mezi radními.

»Spolupráce všech tří politických stran, které měly podepsanou koaliční smlouvu, funguje normálně. Program rady byl standardně projednán a byla tam přijata některá doporučení, která musí projednat zastupitelstvo«, řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Podle nové dohody získá radní Miroslav Andrt z ČSSD do své gesce oblast sociálních věcí. Za tu dosud zodpovídal jeho stranický kolega, náměstek hejtmana Martin Klika. »Pode mě by šla strategie a příprava projektů jako je RESTART a uhelné regiony,« upřesnil Klika. Změny v kompetencích radních se tak odehrají jen mezi sociálními demokraty. Klika výsledek jednání označil za »určitý kompromis v rámci vyjednávání«. Změny v resortech radních za KSČM se nemění.

»Podepíšeme dodatek ke koaliční smlouvě a spolupráce bude pokračovat,« uzavřel Klika. Koaliční smlouvu začátkem března vypověděla ČSSD. Důvodem podle ní bylo dlouhodobé nenaplňování některých programových priorit ve smlouvě obsažených.

Koalice KSČM, ČSSD a SPO-SPD má v 55členém krajském zastupitelstvu těsnou většinu 28 hlasů. V radě kraje zasedá šest zástupců KSČM, čtyři sociální demokraté a jeden zástupce SPO-SPD.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 8 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


velkymaxmilian
2019-03-28 13:22
Případ vypuštění rybníka kapry nebyl a s velkou pravděpodobností
nebude nikdy zaznamenán...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.