K situaci v Ústeckém kraji

Haló noviny přinesly ve čtvrtek 28. března v článku Krajská koalice pokračuje nepřesnou informaci. V tomto článku bylo uvedeno, že změny v kompetencích radních se odehrají jen mezi sociálními demokraty a že změny v resortech radních za KSČM se nemění.

Skutečnost je ale jiná. Rada Ústeckého kraje bude zastupitelstvu navrhovat zrušení gesce za oblast strategie přípravy a realizace projektů u Stanislava Rybáka (KSČM) a její svěření do gesce 1. náměstka hejtmana Martina Kliky (ČSSD).

Pokud by šlo jen o RESTART a Uhelné regiony, pak by problém nebyl. Tyto dvě věci jsou zaměřeny hlavně na velké investiční akce, které dosud stejně patří pod regionální rozvoj. A ten je v gesci ČSSD, nyní dokonce i na úrovni náměstka hejtmana. Ale do oblasti strategie přípravy a realizace projektů patří mnoho dalších věcí. Jen namátkou – realizace tzv. měkkých projektů včetně mezinárodních projektů, »kotlíková dotace«, podpora technického a přírodovědného vzdělávání, čerpání prostředků IROP a další. Tedy oblasti, kde náš kraj dosahuje velmi dobrých výsledků a odráží se v nich pochopitelně dobrá práce všech lidí odboru strategie přípravy a realizace projektů. Proto na tuto změnu nechci a nemohu přistoupit.

Stanislav RYBÁK, náměstek hejtmana Ústeckého kraje


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 25 hlasů.

Stanislav RYBÁK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.