Ilustrační FOTO - Haló noviny

Karolína Plíšková bude hrát v Miami s Bartyovou o titul

Karolína Plíšková si dnes jako první česká tenistka zahraje na turnaji v Miami finále a může získat třináctý titul v kariéře. Ve finále se pátá nasazená hráčka utká s Australankou Ashleigh Bartyovou, s kterou má vyrovnanou bilanci 2:2. V případě výhry se Plíšková stane světovou dvojkou.

V letošní sezoně už se sedmadvacetiletá Plíšková radovala z vítězství na lednovém turnaji v Brisbane. Turnaj v Miami sice při jeho premiéře v roce 1985 vyhrála Martina Navrátilová, ale ta tehdy už reprezentovala USA.

V semifinále porazila Plíšková Rumunku Simonu Halepovou 7:5, 6:1 a překazila jí návrat do čela světového žebříčku. Od Bartyové ve finále očekává aktivnější hru, než jakou předváděly její dosavadní soupeřky v turnaji.

"Taky se snaží míče zabíjet, hraje čopovaný bekhend, dobré podání, pohyb a cit pro hru. Tentokrát to nebude jenom o mně, ale vím, že ji dokážu porazit," řekla Plíšková. Její zápas s Bartyovou, která ve čtvrtfinále vyřadila Petru Kvitovou, začne v 18:00 SEČ.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.