Federera čeká v Miami rekordní 50. finále na turnaji Masters

Švýcarský tenista Roger Federer si zahraje o čtvrtý titul z turnaje v Miami. V semifinále porazil kanadského mladíka Denise Shapovalova 6:2, 6:4 a ve finále ho čeká obhájce prvenství John Isner. Americký hráč ukončil překvapivou pouť turnajem jiného kanadského teenagera Félixe Augera-Aliassimea.

Sedmatřicetiletý Federer je v Miami ve finále popáté. Už po padesáté absolvuje souboj o titul z podniku Masters, což je rekord, a může vyhrát 101. turnaj v kariéře.

Ilustrační FOTO - Haló noviny

Se Shapovalovem si poradil za 74 minut hry. V prvním vzájemném duelu s devatenáctiletým Kanaďanem čelil jen dvěma brejkbolům a oba odvrátil, zatímco ze svých jedenácti příležitostí vzít soupeři podání tři využil.

"Bylo to fajn. Hrál jsem dobře, musel jsem. Protože když necháte Denise hrát, dokáže vás dostat do potíží," uvedl Federer

Shapovalov před zápasem uvedl, že se na utkání se svým idolem těšil celý život. Příliš dlouho si ho však neužil. "Je to neskutečné stát na kurtu proti němu. Samozřejmě jsem se snažil nemyslet na to, že je na druhé straně Roger, a hrát nejlépe, jak umím. Odvedl výbornou práci, hrál skvěle. Nedokázal jsem se mu vyrovnat. Pokusím se z toho poučit a jít dál," řekl 23. hráč světa po utkání s dvacetinásobným grandslamovým šampionem.

Se svým finálovým soupeřem Isnerem má Federer bilanci 5:2.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.