Podpoří provoz sedmdesáti venkovských prodejen

Všech 70 žádostí o dotaci na podporu provozu venkovských prodejen podpoří Jihomoravský kraj ze svého rozpočtu celkovým příspěvkem 2,8 milionu korun.

»Jsme rádi, že myšlenka podpory obchodů v malých vesnicích či na dědinách se ujala. Ukázala se jako velmi prospěšná. To především k uspokojení potřeby nákupů u starších a méně pohyblivých občanů, kteří nemají možnost nakupovat ve vzdálených supermarketech a hypermarketech u větších měst. Letošní dotace je navýšena a poslouží již sedmdesáti prodejnám, které se při malém množství zákazníků potýkají s prodělečnou službou občanům, která je ale ze sociálního hlediska velmi potřebná. Aby mohly fungovat malé prodejny dál, každá, která požádala o příspěvek, dostane od kraje pomoc ve výši od 25 000 do 70 000 korun,« informoval předseda klubu zastupitelů Jihomoravského kraje za KSČM Stanislav Navrkal.

»V příbuzném dotačním programu na podporu vinařství, vinohradnictví, ovocnářství a zelinářství získá dotaci 25 žadatelů, dohromady 1,4 milionu korun (k rozdělení ale byly nachystány dva miliony Kč). Stejná situace nastala u dotačního titulu na podporu včelařství, zde bylo podpořeno 126 žádostí v celkové výši 1,75 milionu Kč. Nevyčerpané prostředky z obou dotačních programů je možné převést na podporu provozu venkovských prodejen,« uvedl krajský radní Petr Hýbler (ANO). V řadě obcí je pouze jediná prodejna, která bez podpory obce nebo kraje není schopna kvůli své nevýdělečnosti pokračovat v provozu.

(vž)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 7 hlasů.

redakční zpráva

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.