FOTO - Lidmila KRUŽÍKOVÁ

Hezčí a bezpečnější železniční stanice

Za přítomnosti poslankyně Květy Matušovské, generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty ( SŽDC) Jiřího Svobody, starosty Letohradu Petra Fialy a dalších hostů byla 29. března zahájena rekonstrukce železniční stanice Letohrad.

Celkové náklady budou činit víc jak 1 miliardu korun, ale investice se vyplatí, protože Letohrad je branou do Orlických hor, jak uvedl J. Svoboda ve svém vystoupení, a proto je zapotřebí udělat všechno pro to, aby brána byla důstojná a hodna 21. století.

K. Matušovská se zmínila o železnici jako velice důležité dopravní cestě, která si nachází stále více příznivců, zejména v krásném prostředí Orlických hor.

P. Fiala pak vyslovil přání, aby všechno, co je naplánováno, bylo splněno a aby za rok a půl, což je limit pro tuto stavbu, se všichni, kteří se zúčastnili zahájení rekonstrukce, přišli i v roce 2021 a těšili se z krásného díla.

Rekonstrukce zvýší kapacitu dopravní cesty a sníží hluk od projíždějících vlaků, současně nezlepší i bezpečnost železniční dopravy, postaví se podchod pro cestující a nové ostrovní nástupiště, které doplní ta dvě stávající jednostranná. Všechna budou bezbariérová, rekonstruovány budou také železniční přejezdy.

A my dodáváme, že věříme, všem slibům a stavba bude řádně a v termínu dokončena.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 12 hlasů.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.