Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Pocta recyklovanému papíru

Galerii A&A na pražském Újezdě zaplnila vernisáž výstavy obrazů Vojtěcha Kolaříka, která potrvá pouze do 18. dubna.

Autorův nezaměnitelný a specificky výrazný rukopis, který je ještě zvýrazněn použitím recyklovaného papíru včetně přirozených kartonových zlomů a okrajů, je prezentován na unikátních obrazech, které ještě dokonce nebyly nikde vystaveny.

Výstavu s názvem Pocta recyklovanému papíru uvedli František Malina a Kolaříkův přítel Karel Sýs (na snímku právě hovoří). Nechyběl samozřejmě ani Vojtěch Kolařík osobně. O uměleckou atmosféru se staral se svou kytarou i Jiří Březík.

Malíř a scénograf Vojtěch Kolařík, člen Sdružení pražských výtvarných umělců, působil v ateliérech profesorů Smutného a Tröstera. Po skončení studií a vojny byl přijat jako výtvarník v Československé televizi Praha, kde až do roku 1992 připravoval scénické a kostýmními návrhy. Účastnil se mnoha samostatných výstav své grafické tvorby doplňované o volnou malbu, například v Třebíči, Chebu, Hradci Králové, v Praze aj. Vystavoval i na kolektivních výstavách, zejména v Montrealu na EXPO ‘67 nebo v Mnichově či Bologni.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 1 hlas.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama