Ilustrační FOTO - Pixabay

Brexit očima KS Irska

Krize vládnoucí třídy se prohlubuje. Neustálý boj uvnitř britských vládnoucích kruhů a státu ohledně brexitu a rozsahu vztahů či odtržení mezi Británií a Evropskou unií stále odkrývá další a další hluboké trhliny uvnitř britské vládnoucí třídy i v britské sociální demokracii.

Tato vnitřní krize Evropské unie také odkryla poníženecký vztah irské vládnoucí třídy vůči EU. Irské zavedené instituce se stále více ukazují být vazaly Unie, a dovolují, aby irská národně demokratická otázka byla využívána coby zbraň oběma stranami, pro- i protibrexitovými silami v Británii i Evropskou unií. Ani jedna strana se v tomto boji nestará o irské dělníky: prostě využívají vnucenou britskou hranici coby prostředek k zajištění vlastních zájmů. KS Irska (CPI) stále hájí svůj dlouho zastávaný postoj, že jediným trvalým řešením je ukončit rozdělení a nadvládu britského i unijního imperialismu. Je stále jasnější, že mnoho podnikových i farmářských zájmů, především z unionistického politického zázemí, a také podnikatelských zájmů z celé země, teď vidí celoirskou ekonomiku uvnitř svých vlastních hmotných zájmů. CPI opět potvrzuje svůj názor, že je proti jakékoliv hranici protínající naši zem i proti jakémukoliv využití rozdělení našeho lidu coby blokujícího mechanismu, a že jakákoli hraniční čára mezi britským státem a EU by měla být na hranicích Británie jako takové.

CPI vyzývá k jednotě všech sil, jež odmítají imperialistickou nadvládu, a vyzývá je, aby společně pracovaly na vybudování sil, nutných k využití krize uvnitř britské vládnoucí třídy a úpadku irských institucí k předložení požadavku na ukončení rozdělení a odloučení, k vyřčení možností, co by pro irské dělnictvo mělo představovat nové Irsko.

KS Irska, 16. března 2019, Překlad Vladimír SEDLÁČEK


KS Irska

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


1958Jirka
2019-04-18 11:52
I pidi a nevýznamná strana má nárok na vyjádření!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.