FOTO - pozary.cz

Hoří les u Plzně

Jen kousek za obydlenou severní částí plzně hoří les. Požár porostu o rozloze zhruba 600 x 200 metrů zaměstnává jedenáct jednotek státních i dobrovolných hasičů, další možná budou ještě přizvány. Vyhlášen byl třetí stupeň pohotovosti.

Oheň se rozhořel na úbočí vrchu Krkavec u Třemošné na Plzeňsku. Je zasažena velká plocha proschlého lesa a plameny se šíří i do korun stromů. »Velitel zásahu si vyžádal leteckou podporu při hašení.« informuje web pozary.cz. K požáru brzy vzlétne vrtulník s »bambi vakem«.

Kouř je vidět z širokého okolí. Místní mají doporučeno neotvírat okna a nevětrat. Stejně tak hasiči žádají turisty a cyklisty, aby se nepohybovali po cyklostezkách a pěších trasách v lese pod Krkavcem.

Hašení požáru bude p=ravděpodobně trvat do pozdních večerních hodin a i následně budou hasiči lokalizovat skrytá ohniska ve vysušeném podrostu.

Kvůli suchu a vysokému nebezpečí vzplanutí platí v celé České republice od nedělního rána výstraha meteorologů před požáry.

(hel)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 9 hlasů.

(hel)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.