Dvě Češky v semifinále tenisového turnaje J&T Banka Prague Open

Karolína Muchová a Barbora Strýcová jsou na tenisovém turnaji WTA v Praze v semifinále. Muchová si v dnešním čtvrtfinálovém utkání na J&T Banka Prague Open poradila s Ruskou Natalií Vichljancevovou 6:3, 6:4 a je poprvé na nejvyšším ženském okruhu mezi nejlepší čtveřicí. Strýcová na antuce ve Stromovce nečekaně hladce porazila krajanku Kateřinu Siniakovou 6:1 a 6:2.

Muchová uspěla šestkrát při servisu soupeřky i proto, že ruská tenistka udělala deset dvojchyb. Ve druhé sadě vedla vítězka Pardubické juniorky z roku 2014 už 5:2, pak ztratila dvě hry. »Trošku jsem polevila a myslela si, že se to dohraje samo,« řekla. Drama ale nedopustila a zápas ukončila čistou hrou po hodině a půl hry.

»Je to super. A ještě v Praze, to je dvojnásobná radost,« radovala se svěřenkyně slovenského kouče Emila Miškeho z prvního semifinále na okruhu WTA. Ve dvouhře hrála Muchová semifinále naposledy loni na turnaji ITF v rodné Olomouci.

O finále si 22letá dcera bývalého fotbalisty Josefa Muchy zahraje proti Bernardě Peraové z USA, která vyřadila turnajovou trojku Wang Čchiang z Číny. »Je šikovná, zase to bude těžké. Musím načerpat síly,« řekla Muchová.

Strýcová a Siniaková se v pražském čtvrtfinále utkaly už potřetí a stejně jako předloni uspěla zkušenější Strýcová. Zatímco v roce 2017 ale potřebovala tři sety, tentokrát dominovala a mečbol proměnila za hodinu a devět minut.

»První set jsem odehrála úplně bez chyby. Fungovalo spoustu věcí, ale ne nijak extrémně. Od začátku do konce jsem si držela to svoje a stačilo to,« řekla Strýcová, která je v semifinále stejně jako minulý týden v Istanbulu. Její páteční soupeřkou v boji o finále bude švýcarská účastnice kvalifikace Jil Teichmannová.

Šestá nasazená Siniaková nenavázala výkony z předešlých dvou zápasů. »Nehrála jsem jinak, hrála jsem nijak a nevím proč. Snažila jsem se to během zápasu změnit, bojovala jsem s tím, ale nemohla jsem se vůbec o nic opřít,« řekla Siniaková, která i popáté v Praze prohrála s krajankou. »Zůstala jsem věrná tradici,« konstatovala.

Květa Peschkeová může ve čtyřhře slavit hattrick na pražském turnaji WTA. Bývalá vítězka Wimbledonu postoupila na antuce ve Stromovce do finále J&T Banka Prague Open s Američankou českého původu Nicole Melicharovou a mají na dosah obhajobu titulu. V pátečním finále se nejvýše nasazený pár utká se slovensko-ruskou dvojicí Viktoria Kužmová, Anna Kalinská.

Třiačtyřicetiletá Peschkeová kralovala pražskému turnaji poprvé v roce 2017 s Němkou Annou-Lenou Grönefeldovou, loni už triumfovala s Melicharovou.

»Asi mi to tady svědčí. Užívám si domácí pobyt a je to super. Jsem moc ráda, že jsme zase ve finále,« řekla Peschkeová po výhře v semifinále nad Češkami Denisou Allertovou a Terezou Smitkovou 6:4, 1:6 a 10:8.

Vítězka Wimbledonu z roku 2011 Peschkeová třikrát ovládla turnaj v deblu jen v hale v Paříži (2005, 2006 a 2014). Třikrát za sebou ale může uspět poprvé. »To by bylo zajímavé. Budeme se snažit,« řekla majitelka 32. deblových vavřínů.

S Melicharovou na úvod roku ovládly čtyřhru v Brisbane, ale od té doby se jim nedařilo. V poslední době prohrály šest ze sedmi zápasů, čtyřikrát v super tie-breaku. »Chybělo nám vždycky pár míčků. Snad jsme to teďka konečně prolomily,« řekla Peschkeová. V Praze vyhrály v super tie-breaku všechny tři zápasy.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.