Ilustrační FOTO - pixabay

Průvod demonstrantů v Praze podpoří legalizaci konopí

Centrem Prahy projdou po poledni demonstranti, kteří hodlají "nenásilně, ale hlasitě" podpořit legalizaci konopí. Tradiční každoroční happening s názvem Million Marihuana March chce mimo jiné představit možnosti využití konopí k léčbě a v průmyslu. Organizátoři očekávají účast několika tisíců lidí.

Trasa pochodu povede z Karlova náměstí na Štvanici, kde jsou až do večera na programu diskuse, přednášky či koncerty. Na ostrově se představí čeští i zahraniční výrobci konopných potravin, nápojů nebo textilu. Vstup je zdarma.

Součástí happeningu budou workshopy o tom, jak si postavit dům z konopí nebo jak si doma vyrobit konopnou mast.

Akce Million Marihuana March vznikla v roce 1999 a od té doby se projevy nesouhlasu s kriminalizací konopí a jeho uživatelů konají začátkem května ve stovkách měst po celém světě.

Konopí pomáhá při léčbě chronických bolestí lidem, u nichž normální léky nezabírají, používá se i u pacientů s rakovinou, AIDS či roztroušenou sklerózou. Léčebné konopí, neboli marihuana, obsahuje až 30 procent psychoaktivní látky THC. Její požívání mimo léčebné účely je v Česku nelegální.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.5, celkem 20 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.