Rozhodly góly do šatny

Čeští parahokejisté prohráli v utkání o 3. místo na domácím mistrovství světa v Ostravě s Koreou 1:4 a medaile jim opět unikla. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy při šesté účasti na jubilejním desátém šampionátu vyrovnali čtvrtým místem nejlepší výsledek z let 2012 a 2013.

Korejci se dostali do vedení v 11. minutě. Zápas se lámal na konci druhé části, když zvýšil na 2:0 I-Ču Sung, který ujel sám na Michala Vápenku, přehodil si puk pod sáňkami z pravé ruky na levou a úspěšně zakončil.

Po šancích na obou stranách se dočkali branky i domácí ve 24. minutě. To oživil zápasové šance Zdeněk Krupička. V přesilové hře mohl vyrovnat Zdeněk Hábl, ale trefil horní tyč.

Češi měli další možnosti, ale při tlaku nedokázali korejského gólmana už překonat. Naopak, jinak skvělý Vápenka inkasoval ještě dvakrát. Při úniku tří Korejců nestačil tentokrát v závěru druhé třetiny na dorážku Čung Sung-hwana. Výhru ještě pojistil I Čong-kjong.