Karolína Plíšková vypadla v Madridu v 2. kole

Tenistka Karolína Plíšková na antukovém turnaji v Madridu druhý třísetový zápas za sebou proti soupeřce z Ukrajiny nezvládla. Světová pětka dnes vypadla v druhém kole po porážce 5:7, 6:2, 4:6 s 85. hráčkou žebříčku Katerynou Kozlovovou.

Plíšková, jež se minulý týden kvůli zdravotním problémům odhlásila z turnaje v Praze, musela ve španělské metropoli tvrdě bojovat už v prvním kole. S Ukrajinkou Dajanou Jastremskou odvrátila čtyři mečboly a zvítězila ve třech setech, proti její krajance Kozlovové už úspěšná nebyla.

FOTO - Wikimedia commons

Svěřenkyně Conchity Martínezové dominovala pouze v druhé sadě, kterou vyhrála za necelou půlhodinu. V rozhodujícím třetím setu se Kozlovová vrátila na úroveň hry z prvního setu a i zásluhou chyb Plíškové si připsala jedno z největších vítězství kariéry. Rozhodující brejk získala Ukrajinka v devátém gamu a poté zápas dopodávala čistou hrou. České favoritce nebylo nic platných ani 14 es.

Dnes se ještě v Madridu představí její dvojče Kristýna Plíšková, kterou čeká Chorvatka Donna Vekičová.

Přes dvě a půl hodiny strávila na kurtu světová jednička Naomi Ósakaová se 73. hráčkou žebříčku Sarou Sorribesovou. Japonka nakonec domácí tenistku zdolala 7:6, 3:6, 6:0 a poprvé postoupila v Madridu do osmifinále. V něm se nepředstaví světová čtyřka Angelique Kerberová z Německa, jež před zápasem 2. kola s Chorvatkou Petrou Martičovou odstoupila kvůli zranění kotníku.

Mužská jednička Novak Djokovič ze Srbska zvládl druhé kolo ve dvou setech. Dvojnásobný madridský vítěz při vstupu do turnaje porazil 6:4, 6:2 Američana Taylora Fritze. Domácí favorit Rafael Nadal zahájí turnaj ve středu zápasem proti kanadskému talentu Felixi Augeru-Aliassimeovi, ale trápí ho žaludeční problémy. Přesto dnes trénoval.