Ilustrační FOTO - Pixabay

Wolf se skrývá v Paraquayi

Odsouzený a od roku 2013 nezvěstný exposlanec za ČSSD Petr Wolf se podle policie skrývá v Paraguayi. Podle informací České televize zatím nebyl zadržen. Wolf si má odpykat šest let vězení za dotační podvod vůči ministerstvu životního prostředí, do vězení však nikdy nenastoupil.

»Stopa hledaného Petra Wolfa končí v Paraguayi. Práce policie ČR byla v tomto případě dovršena tím, že jsme zjistili, kde se hledaná osoba v současné době zdržuje. Tamní policisté zatím nepřistoupili k jeho zadržení,« řekla ČT mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová.

Wolf byl zvolen poslancem za ČSSD, později stranu opustil. Funkci vykonával v letech 2006 až 2010. O dva roky později jej ostravský krajský soud uznal vinným z toho, že podvedl nepřesnými, zkreslenými i lživými informacemi MŽP, od nějž dostal dotace. Bývalý politik čerpal společně s manželkou v letech 2005 až 2007 na dva projekty 11 milionů korun. Část peněz použil na hrazení vlastních nákladů, projekty navíc zkopíroval z internetu. Soud mu za to původně uložil pět let vězení a pokutu milion korun, olomoucký vrchní soud však trest zpřísnil na šest let vězení a pokutu pět milionů. Odsouzena byla i Wolfova manželka, a to k podmíněnému tříletému trestu a pokutě milion korun.

Wolf rozsudek označil za nesprávný a nespravedlivý, obvinění podle něj mohlo být politicky motivované. Počátkem roku 2013 neúspěšně požádal o odložení výkonu trestu. Policie po něm 25. ledna 2013 vyhlásila pátrání, v únoru byl vydán evropský zatykač a v dubnu pak i mezinárodní. Peněžitý trest exposlanec s manželkou uhradili ve splátkách. Peníze přicházely na účet soudu i v době, kdy už byl na útěku. Wolfův příbuzný za něj podal žádost o milost, kterou ministerstvo spravedlnosti v únoru 2015 zamítlo.

(ku, jad)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(ku, jad)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Prokopic.Karel
2019-05-11 13:39
Tato zpráva je hodně divná. Buď to je pravda, tak nevím proč to
zveřejňují. Mohli by ho vyplašit. Že bychom měli na naší
"vyzvědačské agentuře" nějaké "slepičí
zadečky"? A nebo je to jenom snaha dokázat, že něco děláme, ale
že "ti druzí ho nechtějí pustit či vydat". Pochopitelně je
také hodně pravděpodobně metoda "vrtěti psem". To jest, aby
se mluvilo této k.ávovině a nehovořilo se o průšvihů mocných. Co
takhle si najmout agenta 007 nebo majora Zemana :-)
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.