Němci a Švýcaři stále bez ztráty »kytičky«

Hokejisté Švýcarska a Německa zůstávají i po třech duelech na mistrovství světa na Slovensku stoprocentně úspěšní. Obhájci stříbra Švýcaři porazili Rakousko 4:0 a dostali se ve skupině B v Bratislavě do čela o skóre před Rusko. Němci zvítězili v 'áčku' v Košicích nad Francií 4:1 a na první pozici mají dvoubodový náskok před Finskem.

O branky Švýcarska se postarali Kevin Fiala, Roman Jose, Philipp Kurashev a Sven Andrighetto. Gólman Reto Berra udržel druhé čisté konto na turnaji. Vítězný gól dal útočník Kevin Fiala. Rakušané zůstávají bez bodu.

Rovněž ve skupině B v Bratislavě zdolali Lotyši nováčka Itálii 3:0 a připsali si ve třetím utkání druhou výhru. Itálie zůstává ve skupině bez bodu se skóre 0:20. Lotyši budou ve čtvrtek čtvrtým soupeřem českých hokejistů, s nimiž mají shodnou bilanci a jen těsně horší skóre, na Italy narazí svěřenci trenéra Miloše Říhy hned o den později.

Lotyši vyrovnali se 65 pokusy třetí nejvyšší počet střel na branku v historii MS. Kanaďané stejné množství ran vyslali 2. května 2008 proti Slovinsku (5:1). Zámořská velmoc drží i rekord se 114 střelami z 15. března 1950 proti Belgii (33:0).

Němci si proti Francii vypracovali rozhodující dvougólový náskok ve druhé třetině, když mezi 34. a 38. minutou upravili na 3:1 Matthias Plachta a Leon Draisaitl. V brance Německa poprvé na turnaji nastoupila posila ze zámoří Philipp Grubauer, gólman Colorada ale nakonec odchytal jen polovinu utkání, než ze zdravotních důvodů nuceně střídal.

Dánsko deklasovalo nováčka Velkou Británii 9:0, vyrovnalo rekordní výhru turnaje z duelu Švýcarska s Itálií (9:0) a po první tříbodové výhře se posunulo v tabulce skupiny A na čtvrté místo. Britové jsou bez bodu poslední. Dánové při své rekordní výhře na MS vstřelili čtyři branky v přesilových hrách a jednu v oslabení. Hattrickem se na výhře podílel útočník Morten Poulsen, čisté konto udržel Sebastian Dahm.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.