Ilustrační FOTO - Pixabay

Na Lysé Hoře v Beskydech připadlo 13 centimetrů sněhu, nyní prší

Celkem 13 centimetrů sněhu připadlo během úterka na Lysé Hoře v Beskydech. Sněžení už ale na nejvyšší hoře moravskoslezského pohoří ustalo, oteplilo se a nyní tam prší. ČTK to řekl pracovník Regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Ostravě.

S ohledem na to, že podle předpovědi počasí se má v dalších dnech výrazně oteplit, jde pravděpodobně o poslední záchvěv zimy v Beskydech.

"Na Lysé Hoře od úterních 08:00 do rána připadlo 13 centimetrů sněhu. Sníh by měl ale v nejbližších dnech roztát, na víkend se má silně oteplit," doplnil.

Sněžení v tuto roční dobu není výjimečné. Lysá hora má zapsáno datum posledního sněžení ještě i v červnu. Vpády studeného vzduchu jsou podle meteorologů v některých letech typické, jindy naopak nejsou žádné, například loni zima definitivně skončila už v březnu. Letos počasí ovlivnilo dlouhodobé proudění studeného vzduchu od severu.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.