Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Kandidátů přibývá

Exministr pro brexit Dominic Raab, ministr zdravotnictví Matt Hancock a Andrea Leadsomová, která měla donedávna na starosti vládní agendu v dolní komoře parlamentu, v sobotu oznámili, že budou usilovat o post vůdce Konzervativní strany.

Dosavadní vůdkyně konzervativců, premiérka Theresa Mayová v čele strany skončí 7. června. Výběr jejího nástupce začne o tři dny později a záměr kandidovat už potvrdilo sedm politiků. K nim patří také ministr zahraničí Jeremy Hunt a jeho předchůdce Boris Johnson, dále ministr pro mezinárodní rozvoj Rory Stewart a exministryně práce Esther McVeyová. Zatím největší naděje na zvolení se dávají Johnsonovi, bez šance ale není ani Raab či Leadsomová. BBC uvedla, že úmysl vést konzervativce může ohlásit víc než 10 dalších politiků včetně Sira Grahama Bradyho, jenž už rezignoval z vedení klubu konzervativních poslanců bez vládních postů.

(čtk)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama