Brazilský rodák Marcelinho je rovněž oporou Ludogorce Razgrad. FOTO - novinite.com

Bulharům bude chybět Marcelinho

Z nominace bulharských fotbalistů před pátečním zápasem kvalifikace mistrovství Evropy s českým týmem v Praze na Letné vypadli kvůli zranění tři hráči. Nový trenér Krasimir Balakov se bude muset obejít bez záložníka Marcelinha a obránců Nikolaje Bodurova s Ivanem Turicovem. Dodatečně povoláni byli ofenzivní nováček Cvetelin Čunčukov a zadák Ivan Bandalovski.

Marcelinho patřil k nejznámějším hráčům v bulharské nominaci a k oporám mistrovského Ludogorce Razgrad, který poosmé za sebou vyhrál tamní ligu. Čtyřiatřicetiletý brazilský rodák se měl v reprezentaci objevit po necelých třech letech.

Zraněný stoper Bodurov patří k nejzkušenějším bulharským reprezentantům. Kapitán CSKA Sofia odehrál na národní A-tým 49 utkání a nastoupil v obou dosavadních zápasech evropské kvalifikace. V nich Bulhaři remizovali 1:1 s Černou Horou i v Kosovu. Jeho klubový spoluhráč Turicov, který rovněž vypadl pro zranění, byl naopak jedním z nováčků.

Kvůli zdravotním problémům schází také záložník Palerma Ivajlo Čočev a chybí i útočník Spas Delev. Největší hvězdou šestadvacetičlenného výběru je kapitán Ivelin Popov hrající v ruském Rostovu.

Bulharsko po pátečním zápase v Praze přivítá v pondělí Kosovo. Kvalifikace vyvrcholí na podzim a na šampionát postoupí první dva týmy ze skupiny. »Chceme z následných dvou zápasů získat minimálně čtyři body. Uděláme vše pro to, abychom na Euro postoupili,« řekl nový kouč a bývalý reprezentant Balakov, který v květnu nahradil Petera Hubčeva.

Nominace Bulharska

Brankáři: Nikolaj Michajlov (Levski Sofia), Plamen Iliev (Ludogorec Razgrad), Christo Ivanov.

Obránci: Krum Stojanov (oba Veliko Tarnovo), Strachil Popov (Kasimpasa/Tur.), Vasil Božikov (Slovan Bratislava/SR), Kamen Chadžiev (Puskás Akadémia/Maď.), Anton Nedjalkov (Ludogorec Razgrad), Ivan Goranov (Levski Sofia), Kristian Dimitrov (Plovdiv), Ivan Bandalovski (Beroe Stara Zagora), Viktor Genev (Varna).

Záložníci: Ivelin Popov (Rostov/Rus.), ​​Georgi Kostadinov (Tula/Rus.), Kiril Despodov (Cagliari/It.), Todor Nedělev (Plovdiv), Galin Ivanov (Szombathely/Maď.), Kristijan Malinov (CSKA Sofia), Janis Karabeljov (Slavia Sofia), Georgi Sarmov (Veliko Tarnovo), Georgi Iliev.

Útočníci: Martin Minčev (oba Varna), Stanislav Ivanov, Stanislav Kostov (oba Levski Sofia), Ismail Isa (Ruse), Cvetelin Čunčukov (Slavia Sofia).

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 2 hlasy.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


halonoviny
2019-06-05 15:07
To je dobře. Za Bulhary by měli hrát Bulhaři a ne Brazilci... :) RJ
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.