Ilustrační FOTO - Pixabay

Vláda šetří na dětech

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa omezí nebo zcela zruší vyučování, právní pomoc nebo sportovní aktivity pro nezletilé migranty, kteří přebývají ve federálních centrech.

Odůvodňuje to tím, že nebývalý nápor běženců na jižní hranici Spojených států úřady donutil podniknout úsporná opatření. Ve více než stovce zařízení pro migranty v USA v současnosti žije asi 13 200 nezletilých, mezi nimiž jsou dospívající migranti, kteří se na cestu do USA vypravili sami, a malé děti, které byly odděleny od rodičů, napsal The New York Times. Účastní se hodin angličtiny, matematiky nebo občanské nauky. U většiny center jsou také sportoviště, kam děti mohou chodit.

Ilustrační FOTO - Pixabay

Ministerstvo zdravotnictví ve středu uvedlo, že odbor, který má péči o nezletilé migranty na starosti, nařídil omezit nebo zastavit financování »aktivit, které nejsou přímo nutné pro ochranu životů a bezpečnosti«. Jde o vzdělávání, právní služby a volnočasové aktivity.

Úsporná opatření kritizuje právník Carlos Holguin, který zastupuje nezletilé migranty. »Co přijde na řadu dál? Pitná voda? Jídlo? (...) Kde se zastaví?«, cituje ho The Washington Post. Nejmenovaný zaměstnanec střediska pro mladistvé migranty řekl, že ho i jeho kolegy plánované škrty vyděsily, protože vyučování a sport jsou nezbytné pro to, aby zadržované děti a mladiství zůstali tělesně i duševně zdraví. »Pokud pro ně nebudete mít žádnou organizovanou zábavu nebo fyzickou aktivitu, co budete dělat, necháte je jen sedět v místnostech?«, ptá se.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.