Jeden příběh se šťastným koncem

V pátek odpoledne 31. května jsem se stal účastníkem události, která měla šťastný konec. Starší paní, která procházela blanenskou zámeckou zahradou, narazila na zhruba 2letého chlapce. Rodiče nikde v okolí nebyli, proto se rozhodla, že dítě zavede na městský úřad na náměstí Republiky. Jelikož bylo kolem 15.30 hodin a pátek není úředním dnem, byl městský úřad zavřený. Moje matka, kterou jsem měl u úřadu vyzvednout, se s touto starší paní dala do řeči zrovna, když jsem přijížděl. Po objasnění situace jsem neváhal a vytočil tísňovou linku městské policie. Hlídka městské policie byla na místě do tří minut.

Dítě sice trochu mluvilo, ale nebylo nám schopno říct, ani jak se jmenuje, ani zhruba popsat, kde bydlí a nemělo nic u sebe. Strážníci okamžitě začali situaci řešit. Po vyslechnutí popisu situace si pomocí městských kamer a operátora vyhledali, jakým vchodem dítě do zámecké zahrady vstoupilo, spojili se s Policií ČR, zdali už dítě není pohřešované a provedli další kroky. V tu dobu dítě ještě pohřešované nebylo. Samozřejmě jsme všichni chlapce hlídali, aby nevběhl pod auto nebo něco podobného.

Situaci se podařilo vyřešit zhruba za 20 minut, kdy se maminka na policii ozvala. To už se na místo sjeli dvě hlídky Policie ČR a další hlídka městské policie. Maminku dovezlo jedno z policejních vozidel.

Jako otec několikaměsíčního syna vím velmi dobře, co znamená strach o dítě. Byl jsem proto velmi rád, že popsaná situace měla šťastný konec a maminka se se svým synem shledala. Chtěl bych ocenit profesionální a lidský přístup jak Městské policie Blansko, tak i státní policie. Situaci se díky jejich zodpovědnému přístupu podařilo vyřešit během několika desítek minut a tento příběh byl završen šťastným koncem.

Emil PERNICA, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 23 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


velkymaxmilian
2019-06-08 22:05
@hajek.jiri51: Normální člověk si pomyslí to co napsal reich.mir.fan.
V případě Blanska jej může případně napadnout něco o modrooké
mámě blond vlasů a stejně tak o klučinovi. Dále to nepitvá a
nediskutuje, Hájku vy jste schopný se vyjádřit i ke psímu pšouku...
hajek.jiri51
2019-06-08 15:19
Jak se vůbec ztratil? Snad se matka poučí.
reich.mir.fan
2019-06-08 14:55
Soudruh Pernica nám v tom článku celospolečenského významu nějak
opomněl napsat kdo měl nad tím dítětem dohled a jak se dostalo na
ulici.A jinak to vidím tak,že v s.Pernicovi nám roste skvělý nastupce
s.Filipa který dokončí jeho předsevzetí t.j.zdárně a co nejrychleji
dovést KSČM mimo sněmovnu.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.