FOTO - internet

Falešná česká vlajka

Česká pošta podala trestní oznámení kvůli podezření na padělání poštovních známek.

Informoval o tom mluvčí Matyáš Vitík. Na Litoměřicku se objevila falešná známka s motivem české vlajky. Během bezpečnostního šetření pracovníky inspekce České pošty se podařilo na Litoměřicku zakoupit ve vytipovaném obchodě padělanou poštovní známku Vlajka České republiky z roku 2015 v nominální hodnotě 19 korun, která je na známce zastoupena písmenem A. »Českou poštu padělané poštovní známky poškozují, proto podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Policie ČR oznámení přijala a zahájila trestní řízení. Česká pošta doporučuje zákazníkům nakupovat poštovní známky na svých pobočkách,« dodal Vitík.

Pošta se s padělanými známkami potýkala i v minulosti. Před osmi lety rozesílal dopisy s falešnými známkami s motivem Spejbla a Hurvínka, Čtyřlístku nebo Martiny Sáblíkové muž z Rychnovska. Před tím se objevily desítky tisíc padělaných známek s maceškou.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 9 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.