Kdo vlastně republice škodí?

Na zprávě z Bruselu, která měla předběžně odhalit střet zájmů premiéra Babiše ve věci dotací pro Agrofert, je mnoho podivného. Obsah je zatím neznámý. Jen média jsou informována. Česká televize nás dokonce neustále bombarduje »novými informacemi«, až si skutečně posluchač začíná myslet, že jde o zprávu, která dnes hýbe celou Evropskou unií. Obvinění se má prý týkat období od počátku tohoto roku a premiéra Babiše, jenž svému svěřenskému fondu měl zřejmě »přihrávat lukrativní dotace«.

Nechci se ovšem vyjadřovat k tomuto podivnému tvrzení, protože kdo o tom něco ví, je mu jasné, že žádosti o dotace nelze projednat »přes noc« a že se k nim vyjadřuje leckdo a ne každý projde sítem, a nepochybuji o tom, že v případě Agrofertu by ono prověřování nebylo důkladné. Jistě daleko důkladnější než při žádosti Schwarzenbergů o dotaci na odbahnění jejich jihočeských rybníků a následný prodej vytěženého písku za »přispění EU« do zahraničí, jak se připomíná v internetu.

Jen se divím Andreji Babišovi, že - pokud jde o onu zprávu - neodkáže všechny rétory odkázat na vedení svěřenského fondu a že tolik energie vyplývá na zbytečné diskuse, které mají jediný cíl, zkomplikovat mu vládnutí. Čas ukáže, kde byla pravda, ale o to mi nejde.

Jde mi o slova, která z lavic Pirátů zazněla v Poslanecké sněmovně, a nejenom z jejich, ale i z úst dalších lídrů pravicové opozice. Prý Babiš dělá České republice ostudu. Jenže, kdo neustále rozviřuje kauzy premiéra, kdo hledá senzace v jeho soukromí nebo cokoli, co by poškodilo jeho renomé? Kdo vlastně poslal stížnost do Bruselu a obvinění, že Babiš v posledním půl roce ovlivnil rozdělování dotací ve prospěch Agrofertu? Nebyli to právě Piráti za potlesku ostatních pravicových stran? Nebyli to oni, kdo přilil hodně »oleje do ohně«, tedy do zmíněného tvrzení, a pokusil se zasadit premiérovi další ránu a tím i republice?

Chápu, že pravici, dnes doplněnou právě pirátskou stranou, kterou volí většinou méně zkušení mladí voliči, se každá kauza hodí. Jde jim přece o vládnutí. Už sice vládli, nebylo to slavné, jejich asociální rozhodnutí musí Andrej Babiš napravovat dodnes, ale to nijak nebrání, aby ze sebe neudělali »beránky« a z Babiše »zlého vlka«. Ani ve volbách do Evropského parlamentu se jim nepodařilo ANO porazit. Tak se hledají stále nové cesty, jak hnutí ANO zkomplikovat život a odstranit jeho šéfa z cesty k moci. Proto neváhají přenést problém až na eurounijní úroveň a zpochybnit tak méně asociální vládu, než byly ty předchozí, v hlavách bruselských byrokratů. Ne tedy Babiš dělá republice ostudu, ale ti, kteří české problémy, protože tady nemají šanci, si pro své cíle snaží posunout na eurounijní úroveň. Těch bychom se měli co nejdříve zbavit.

Prohlašuji při této příležitosti, že nejsem voličem jeho hnutí, ale odmítám nenávistné akce znevažující v této souvislosti naši republiku.

Milan ŠPÁS


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 89 hlasů.

Milan ŠPÁS

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


o.motl
2019-06-13 18:48
To jsou kecy starý Blažkový, Kořínku. Pravda je taková, že to bylo
poprvé od roku 90, kdy se byl někdo s komunisty o podpoře ochoten bavit.
joska.korinek
2019-06-13 09:40
Melsi21 (nebo jak se jmenujete), je vidět, že stejně jako ti ostatní
poštěkávači proti komunistům, vůbec nechápete, co tou „podporou“
chtějí komanči dosáhnout. Určitě jej nevolili, ale když už se
našlo dost mamlasů, kteří jej zvolili, tak mu, coby demokraté, dali
podporu, protože všichni ti ostatní jsou daleko horší.
mels21
2019-06-12 15:15
Předpokládám, ýe tento příspěvek je "špás", který snad
ani Špás nemůže myslit vážně. Bezskrupulosní estébák, kariérista
a protekční dítě, psychopatický egoista, likvidátor budoucnosti
České reoubliky, to má být předmět naší ochrany? Skutečně
nestačí, co dosud způsobil za škody vlasti, která ho přijala za
vlastního? Srovnejte jeho projevy, činy, a nápady v čase a zjistíte,
že je to v podstatě notoriský lhář a narcisista, jemuž jde jen o jeho
vlastní profit. Bohužel mu jsou k tomulodbří i někteří
nepochopitelně zaslepení členové KSČM. Včetně předsedy.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.