Na Hrad?

V dubnu 2013 jsem se na tomto místě zlobil nad jedním dílem rádoby retrospektivního seriálu České televize Vyprávěj s názvem Nagano. Tehdy jsem byl trochu více rozladěn pojetím, ale vlastně s odstupem času musím uznat, že proti nedávnému zážitku to byl slabý odvárek.

Tehdy se skandovalo »Hašek na Hrad« nebo »Hašek je bůh«. Nedávno se bývalý brankář Dominik Hašek zúčastnil demonstrace na pražském Václavském náměstí, ale hlavně poté poskytl rozhovory, u kterých jsem se docela pobavil.

Že na Václaváku mj. mluvil o stále častějších vraždách novinářů, si může každý zařadit sám. Naštěstí se to v zemi, kde na demonstraci vystoupil, neděje. Hlavně tam pronesl, že: »V čele vlády stojí nejen trestně stíhaný člověk, ale především bývalý agent StB. Člověk, který se za bývalého režimu upsal ďáblu, aby z toho měl osobní prospěch.«

Více »zábavnější« byly ty zmiňované rozhovory. Ne, opravdu nekritizuji, jaké má »Dominátor« názory na premiéra Andreje Babiše nebo prezidenta Miloše Zemana. Ale jeho matematické schopnosti, kdy řekl, že volební výsledek 30 % je málo…

A vrcholem všeho bylo vyjádření v tom smyslu, že se o politiku zajímá delší dobu a dokonce nevyloučil ani politické angažmá. »Uvidíme, co bude. Tento a příští rok se chci soustředit především na byznys kolem své značky nápojů, což mě zatím naplňuje. To, co bude za pár let, je otázka. Nic nevylučuji,« poznamenal Hašek s tím, že denně tráví hodinu čtením zpráv. To už je přeci průprava!

Ale nakonec, proč ne? Opravdu za pár let bude nutné zvolit novou hlavu státu. Někteří minulí kandidáti jsou »uschováni« v Senátu, proč by se tedy nemohl někdo další pokusit o splnění toho, co se kdysi tak často skandovalo? Vážím si, čeho jako brankář dosáhl. Pro mnohé to může být postačující, ale pro vstup do politiky to je asi málo.

A to, co odpověděl publicista Václav Vlk st. v rozhovoru Jiřímu Hroníkovi, je také pro někoho postačující: »Měl to zapotřebí, dělat ze sebe podivné partě šaška? Vždyť byl použit jen jako maňásek na nalákání zvědavců. Následně si to asi uvědomil a snažil se to v médiích všelijak omlouvat. Ale zda té partě pomohl, není jisté. Sám sobě však hodně uškodil.«

Zbyšek KUPSKÝ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 27 hlasů.

Zbyšek KUPSKÝ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


svaty_vaclav
2019-06-13 22:41
donald.kaczerowski - od hnědých individuí jako vy mi kritika nevadí.
donald.kaczerowski
2019-06-13 21:02
svaty_vaclav - Dominik Hašek je normální vysokoškolsky vzdělaný
člověk, který poznal svět a má určitě této společnosti co říct.
Peníze si vydělal poctivě, nikoho neokrádal a nebyl estébák. Pokud by
se u něho měly projevit rány pukem do hlavy (ale on chytal v přilbě,
pokud jste si nevšiml), tak na vás by musely celý život padat v
kamenolomu šutry jako lidská hlava. Zamyslete se raději nad tím, proč
se vám tady přezdívá Pepek Vyskoč.
svaty_vaclav
2019-06-13 20:29
Dominik Hašek mohl být úspěšným sportovcem, ale ty neustálé rány
pukem do hlavy se musely už nějak projevit. Hašek propásl
příležitost mlčet a plete se do věcí, kterým evidentně nerozumí a
dělá ze sebe režimního hlupáka. Prý chce být prezidentem republiky.
Jedno už ale je - komik.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.