Skandál venezuelské opozice

Venezuelskou opozici, která se v čele se šéfem parlamentu Juanem Guaidóem od ledna neúspěšně snaží ukončit vládu legitimního prezidenta Nicoláse Madura, ohrožuje finanční skandál. Týká se humanitární pomoci, z níž profitovali dva delegáti venezuelské opozice v Kolumbii.

Šéf parlamentu Juan Guaidó. FOTO - wikipedia commons

Na veřejnost se kauza dostala o víkendu, kdy o ní přinesl reportáž server PanAm Post. Maduro obvinil opozici ze zpronevěry a z vytvoření korupční sítě. »Zatímco my pracujeme, venezuelská opozice má díky korupci svátek... pučisté prodávají vlast a kradou,« napsal na Twitteru. Server PanAm Post v pátek napsal, že Rossana Barrerová, švagrová poslance z Guaidóovy strany, a Kevin Rojas v kolumbijském pohraničí zneužívali pro osobní účely prostředky, které měly jít na pomoc »uprchlým venezuelským vojákům«, kterých má být asi tisíc. Venezuelský ministr informací Jorge Rodríguez označil humanitární pomoc za fasádu, s níž chtěla podle něj opozice maskovat korupční síť. Opoziční lídry obvinil, že utrácejí darované peníze za alkohol, hotely a prostitutky.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 43 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-06-20 17:52
Tohle mainstream, myslím hlavně náš, rozmazávat určitě nebude.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.