Ilustrační FOTO - Haló noviny

Fleischmann velvyslancem ve Francii

Prezident republiky Miloš Zeman řekl, že jmenoval někdejšího šéfa rádií Evropa 2 či Frekvence 1 Michela Fleischmanna velvyslancem v Paříži.

Zeman na recepci u příležitosti státního svátku Francouzské republiky uvedl, že dobré česko-francouzské přátelství je nutné demonstrovat nejen slovy, ale i činy. »Toho času mi vláda navrhla a já jsem s potěšením jmenoval Michela Fleischmanna velvyslancem ČR ve Francii. Přesně takhle, pane premiére, má vypadat spolupráce mezi vládou a prezidentem,« řekl. »Michel Fleischmann není politický trafikant,« uvedl Zeman. Nového velvyslance označil za v dobrém smyslu frankofila a člověka, který zná řeč a má ve Francii kontakty. »Je určitě přesným opakem politických velvyslanců. To je také důvodem, proč nejsem příliš nakloněn, aby se straničtí funkcionáři stávali tu ministry, tu velvyslanci,« konstatoval.

Fleischmann se narodil v roce 1952 v Praze, kde prožil podstatnou část svého dětství. Od poloviny 60. let žil ve Francii, kde jeho otec pracoval jako kulturní rada na československém velvyslanectví. Po srpnu 1968 se jeho rodina rozhodla ve Francii usadit natrvalo. Fleischmann vystudoval moderní francouzskou literaturu na pařížské Sorbonně a kariéru začínal ve francouzském státním rozhlase jako režisér. Je rovněž překladatelem. Do francouzštiny mimo jiné přeložil básně Jaroslava Seiferta a řadu dalších děl.

Po roce 1989 se vrátil zpět do České republiky a vybudoval celý mediální dům, do kterého spadají značky jako Evropa 2, Frekvence 1, rádio Bonton, Dance rádio či rádio ZET. Vloni převzal nejvyšší francouzské státní vyznamenání Řád čestné legie za přínos a celoživotní dílo.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 11 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.