Reklama
--> 

Tereza Hirsch objevila Lucku Vondráčkovou

Tereza Hirsch je režisérka, o které ví svět, ale ne ČR. Jde o mladou a úspěšnou režisérku, scenáristku a producentku. Narodila se německé matce a českému otci. Vyrůstala v Praze.

Filmařinu studovala v Los Angeles: »Došlo k tomu v podstatě náhodou. Chtěla jsem si někam odjet odpočinout a zvítězilo Los Angeles, kde se mi moc zalíbilo. Říkala jsem si, že bych tu mohla zůstat déle, a začala jsem tam tedy studovat na New York Film Academy filmovou a mediální produkci,« prozradila Tereza.

Na svém kontě jako režisérka má zatím tři krátkometrážní filmy, ale dva z nich jsou známé po celém filmovém světě. Její režijní debut z roku 2016, drama The Guilt List, se dostal na více než 60 světových filmových festivalů a vyhrál 16 cen, mj. za nejlepší krátký film a nejlepší kameru na mezinárodním filmovém festivalu v Brazílii. Děj filmu se odehrává v Kalifornii, roku 1953, kdy se mladá Američanka Grace zamiluje do československého imigranta Tommyho, a netuší, jaký dopad na jejich lásku bude mít studená válka.

»Měla jsem štěstí, že se sešel dobrý nápad, bezva herci a byl to právě můj absolventský film na škole v Los Angeles prozradila talentovaná režisérka. Tento úspěšný krátkometrážní snímek plánuje Tereza Hirsch natočit jako celovečerní film, který se bude natáčet v Čechách i v Americe.

Vloni pak začala Tereza natáčet snímek Beyond Her Lens, který je inspirován životem a prací žijící válečné fotografky Jany Andert. Fotografka Alex se vrací do Prahy po dlouhé nelehké době strávené v Iráku a nedokáže se s tím, co zažila, vypořádat. Především obraz iráckého chlapce Alího jí nejde z hlavy, ačkoliv si nechce připustit zažité trauma. Přesto se Alex vrací ke své nebezpečné práci. Postavu fotografky si zahrála Lucie Vondráčková, jež se objevila v roli, kterou velice mile překvapila.

A jak vůbec došlo ke spolupráci obou dam? »Lucka se o mně dozvěděla díky The Guilt List, který se promítal na festivalu v Montrealu. Napsala mi, že se jí film líbil a slíbily jsme si, že se potkáme osobně. V létě loňského roku jsme se tedy sešly v Praze a dostaly jsme chuť spolupracovat. Řekla jsem si, že by to bylo zajímavé Lucku obsadit. Chtěla jsem jí ukázat v úplně jiném světle. Nakonec Lucka roli zvládla skvěle. Nejen já jsem byla nadšená, ale i ohlasy publika jsou pozitivní,« sdělila režisérka o spolupráci s Luckou.

Film, který měl premiéru 5. ledna, již tři měsíce putuje po světových filmových festivalech a na svém kontě má již 10 cen! A to z festivalů v Indii, Chile, Kanadě, Anglii, Rusku, USA či Portugalsku. Na festivalu v Los Angeles nezískal cenu jen samotný snímek, ale i Lucie Vondráčková!

(za)

FOTO – Petr MRÁČEK (2) a archiv


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 12 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama