ODS opět proti občanům

Lidé si velmi váží možnosti přímé volby prezidenta naší republiky. Hodně dlouho se o tomto vedly diskuse. Lidé však, a posléze i zákonodárci, usoudili, že přímá volba je možná. Těchto voleb se účastní velké procento občanů. Zdravý selský rozum rozhoduje o tom, kdo bude Českou republiku reprezentovat doma i v zahraničí.

Již druhé volební období je prezidentem Miloš Zeman. Jeho popularita se v průzkumech pohybuje přes 50 procent. Lidé tedy říkají, že v převážné většině jsou se svým prezidentem spokojeni. Ne však všechny politické strany sdílejí stejný názor. Předseda ODS (jejíž kandidáti na prezidenta v posledních dvou obdobích neuspěli) Fiala zřejmě zapřemýšlel a řekl si: Když tam nemáme svého reprezentanta, lidé nám ho nezvolili, tak přímou volbu prezidenta zrušíme.

Říkáte si nemožné? Bohužel ODS, která nám tu ze své minulé činnosti ve vrcholných orgánech státu zanechala spoustu problémů, zřejmě dospěla k názoru, že má opět neomezenou moc. Nelíbí se jí názory prezidenta ani rozhodování občanů o jeho volbě, a tak jim opět tato práva sebereme, je v současné době názor této strany. Rozhodně jí chybí pokora, aby se omluvila za vše, co této zemi a jejím občanům způsobila, ať už se jedná o podivné prodeje, či privatizace, které nám dodnes působí problémy.

Politika je především vzájemná diskuse a její výsledky by měly být prospěšné všem, kteří zde žijí. Můžeme sice v některých věcech s prezidentem Zemanem nesouhlasit, ale rušit přímou volbu, kterou si občané přáli, je ze strany ODS opravdu nehorázné.

Emil PERNICA, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 35 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.