Budeme se i nadále snažit zlepšit současnou situaci

Česká republika řeší v poslední době mnoho problémů. Proto je pro nás občany nepochopitelné, že se ČSSD zabývá dominantně pouze svými vnitřními dohady kolem ministerstva kultury. Dokonce se objevili rádcové, jako třeba exhejtman Hašek a jeho několik oranžových vět. Po neúspěchu v minulých krajských volbách, ve kterých neporadil sám sobě, je obdivuhodné jeho sebevědomí, když nabízí rady ČSSD.

KSČM zaznamenává mnohé úspěchy, čímž naplňuje svůj program. Ať už je to zvýšení důchodů, navýšení rodičovského příspěvku, prosazení proplácení nemocenské od 1. dne, vypořádání se se zdaněním restitučních náhrad, podala návrh zákona na ochranu půdy a navrácení vody do rukou státu popř. obcím. V minulých letech byla spousta lidí ožebračena v rámci podivných prodejů a privatizací. Prošetření zločinů privatizace, které jsme prosadili, může být velkým přínosem pro občany i republiku.

V současné době se jedná o tom, že i lithium by se mělo vrátit prostřednictvím společnosti ČEZ pod vliv státu. Nerostné suroviny by měly zůstat pod kontrolou nás všech a tedy státu.

To, co se dnes děje kolem života lidí, je někdy bohužel velmi tvrdou realitou, kterou je třeba i nadále měnit k lepšímu. Mladí lidé neustále zjišťují nedostatek dostupných bytů. Např. v Praze jsou k možnostem výdělku lidí jedny z nejdražších bytů v Evropě. Za m2 zaplatí kupující v Praze 124 000 Kč. Dražší bydlení si snad již nejde ani představit. Levné byty, tedy dostupné pro běžného občana, se shání velice těžce. V centru Brna stojí při zakoupení bytu m2 až 65 700 Kč, což je zvlášť pro mladé rodiny zcela nedostupné. Proto by bylo dobré začít se zabývat řešením této situace, a to např. možností družstevní výstavby. Když se podíváme na regiony, jsou silnice nižších tříd na mnoha místech sjízdné s rizikem poškození vozu. V menších městech, zvláště v příhraničí, chybí praktičtí a dětští lékaři a při vědomí ne zrovna dobré dopravní situace je návštěva lékaře mnohdy problém. Končící nemocnice v příhraničních oblastech jsou pro občany už život ohrožujícím rizikem. To jsou jen příklady toho, co je třeba řešit.

Blíží se krajské a senátní volby a jejich příprava nám otevřela šanci zohlednit ve volebním programu především potřeby občanů a docílit nápravy stávající situace. Proto je velmi udivující, že právě exhejtman Hašek řeší handrkování o posty ČSSD a nevěnuje se problémům, které trápí občany Jihomoravského kraje.

Emil PERNICA, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.6, celkem 40 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


miki.13
2019-07-20 09:10
Pravda bolí,co? Tykáním a vulgaritou jste se sám zařadil do kategorie
“ primitivní bolševická lůza”
rosemil71
2019-07-19 22:07
miki,jsi úplný debil?Pan Pernica ti na tvoje bláboly odpovídá již ve
druhém odstavci.
miki.13
2019-07-18 14:13
KSČM zaznamenává úspěchy?Kde? Žádný senátor, nejhorší volební
výsledek ve Sněmovně v historii, obhajoba pouze jednoho europoslance,
neúspěch v komunálních volbách, další propad preferencí až na 6
procent... Jen tak dál soudruzi.
jehela
2019-07-18 13:31
To je výsledek vlád po roce 1989.Tam,kde před r.1989 se hledělo na
potřeby lidí,se po tomto datu zase vše rušilo.Hlavně aby pár jedinců
zbohatlo.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.