Ilustrační FOTO - Pixabay

Írán zadržel tanker

Íránské revoluční gardy zadržely v Perském zálivu zahraničí tanker, podle sdělení íránské státní televize pašoval ropu.

Incident se podle televize stal v neděli. Agentura Reuters napsala, že loď byla v neděli odtažena do íránských vod, když vyslala nouzový signál. Na palubě plavidla je 12členná posádka.

Podle zprávy íránské televize loď vezla ropu získanou od íránských pašeráků zahraničním zákazníkům. Zastavena byla jižně od ostrova Larak v Hormuzském průlivu. Íránská televize plavidlo neidentifikovala ani neoznámila, odkud je posádka.

V úterý se objevila zpráva o plavidle, které při proplouvání Hormuzským průlivem přestalo vysílat signál o své pozici. Podle tehdejších informací šlo o tanker Riah, který se odchýlil od své trasy a vplul do íránských vod. Íránské ministerstvo zahraničí v úterý oznámilo, že plavidlo mělo problémy a íránské námořnictvo mu poskytlo pomoc. Loď ale neidentifikovalo.

V oblasti Hormuzského průlivu se v minulých týdnech stalo několik incidentů, při nichž byly napadeny tankery, v jednom případě zasáhla na obranu britského tankeru britská vojenská loď. Útoky na tankery Washington připisuje Íránu, který to ale popírá.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 9 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.