Ilustrační FOTO - Haló noviny

Dva mrtví v Břeclavi

Dva mrtvé, muže a ženu, nalezli policisté v domě v Šilingrově ulici v Břeclavi. Podle mluvčího policie Pavla Švába se na jejich úmrtí zřejmě podílel někdo další. Podle informací ČTK z místa byli devětaosmdesátiletý muž a starší žena nalezení v rodinném domku ubodaní. Šváb to nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Místo policie zapečetila, ohledávají ho specialisté, vyslýchají sousedy a další svědky. Dům není daleko od řeky. Podle Švába policie prohledává břehy a na místě jsou i policejní potápěči. »Hledáme předměty, které by mohly mít s událostí souvislost,« řekl Šváb. Podle informací ČTK našla policie na břehu nůž, což Šváb nekomentoval.

Policisté našli těla v úterý, řekl mluvčí. Na místě byla i záchranná služba. »Vyslali jsme tam posádku s lékařem. U dvou osob konstatoval smrt. Na místě jsme se ještě postarali o mladého muže. Převezli jsme jej do břeclavské nemocnice, « uvedla bez podrobností mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Mladík podle Švába tragédii oznámil.

V médiích se objevily informace, že mrtvý senior byl spořivý a měl neshody s rodinou kvůli majetku. Šváb řekl ČTK, že existuje víc verzí, které policie prověřuje.

Policisté také vyzvali možné svědky, kteří si případně všimli podezřelé osoby v Šilingrově ulici mezi pondělními 20.00 a úterními 14.00, ať se ozvou policii na linku 158.

Starosta Svatopluk Pěček (ANO) řekl, že muž nejspíš bydlel v ulici delší dobu, spolumajitelkami řadového rodinného domu jsou tři ženy. Radnice podle něj poskytuje policii součinnost. »Činíme tak prostřednictvím městské policie a městského kamerového systému. Sám už jsem starší a nic podobného si tady nepamatuju, je to mimořádná událost řekl Pěček.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 1 hlas.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-08-09 20:22
Asi se ubodali navzájem, a nůž potom někde pečlivě ukryli ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.