Vydařená dceruška

Po smrti amerického finančníka Jeffreyho Epsteina se stala hlavní osobou podezřelou z odpovědnosti za zneužívání desítek dívek Ghislaine Maxwellová, pařížská rodačka s oxfordským diplomem a s kontakty na celebrity a miliardáře.

Napsal to v neděli list The Washington Post. Maxwellová je dcerou někdejšího britského politika a mediálního podnikatele Roberta Maxwella, který pocházel z židovské rodiny s československými kořeny.

Americký finančník Jeffrey Epstein. FOTO - wikipedia commons

Washingtonský list popsal Maxwellovou jako patronku, přítelkyní a dohazovačkou Epsteina. Dvojice podle policejních vyšetřovatelů vybudovala síť obchodu s děvčaty, která mimo jiné dodávala Epsteinovi tři nezletilé dívky denně. »Potřeboval tři orgasmy denně. Bylo to živočišné, jako přijímání potravy,« řekla podle The Washington Post jedna z jeho obětí.

Sedmapadesátiletá žena zatím z ničeho obviněna nebyla, žije mimo USA a policie se zatím marně snaží ji kontaktovat. Její pětipatrový dům na Manhattanu byl v roce 2016 prodán za 15 milionů dolarů (téměř 350 milionů korun) firmou, která má stejnou adresu jako Epsteinova newyorská kancelář. Podle jejích advokátů Maxwellová žije v Londýně, stálou adresu tam ale nemá. V USA se prý z obavy před zatčením hned tak neobjeví. Jméno Maxwellové se ve vyšetřování Epsteinovy kauzy objevovalo od počátku. Postižené dívky opakovaně vypovídaly, že byla koordinátorkou finančníkova sexuálního byznysu a bezprostředně třikrát denně organizovala i Epsteinovy »masáže«. Vyslechnout se ji ale nikdy nepodařilo.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.