Ilustrační FOTO - Pixabay

Zákon o koloběžkách

Zástupci francouzského ministerstva dopravy přijali 12 obětí nehod způsobených elektrickými koloběžkami.

Některá města v zemi je kvůli vysoké nehodovosti zakázala. Republikový parlament projednává návrh zákona, který má používání tohoto dopravního prostředku upravit. Také Praha řeší problém parkování koloběžek a chce stanovit podmínky jejich používání v rušných oblastech centra.

V Paříži je k dispozici 20 000 koloběžek a zájem o ně letos stoupl zejména mezi turisty. Podle červnové studie v hlavním městě zřejmě působí více poskytovatelů koloběžek než v celých USA.

Podle francouzského svazu, který bojuje proti anarchii ve městech - Apacauvi - nejde návrh nového zákona dost daleko. Zástupce této organizace Arnaud Kielbasa v rozhovoru s televizí BFM řekl, že uživatelé koloběžek by měli být identifikovatelní a za způsobené nehody by měli být postižitelní.

Osm měst departementu Hauts-de-Seine západně od hlavního města v červnu používání koloběžek zakázalo. Mnoho uživatelů ale koloběžky v Paříži využívá pravidelně a s oblibou, zejména ke kratším cestám do práce.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 8 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.