Omluva Versace

Italský módní dům Versace se omluvil Číně za trička, která uváděla čínská teritoria Hongkong a Macao jako samostatné země.

Společnost je přestala vyrábět už na konci července, kontroverzního nápisu si ale všímají lidé na čínských sociálních sítích. S podobným problémem se momentálně potýkají i další západní značky - americká firma Coach nebo francouzská společnost Givenchy, napsala agentura Reuters.

Ilustrační foto - wikimedia commons

Kontroverzní triko, jehož obrázek se v Číně velmi rychle rozšířil na sociálních sítích, je potištěné seznamem měst, u kterých je vždy uvedena i příslušná země. Objevuje se zde například dvojice »Milán - Itálie« nebo »New York - USA«, uživatele sociálních sítí pobouřily nápisy »Hongkong - Hongkong« a »Macao-Macao«. Obě bývalé evropské kolonie spadají od konce minulého tisíciletí pod Čínu.

Italská společnost se omluvila na populární čínské sociální síti Weibo. »Omlouváme se za způsobený spor. Milujeme Čínu a respektujeme její svrchovanost,« uvedla firma. »Čínská územní celistvost je nedotknutelná a za všech okolností neporušitelná,« dodala společnost Versace. Osobní omluvu Čínské lidové republice na svém Instagramu zveřejnila také Donatella Versace, hlavní módní návrhářka značky a sestra jejího zakladatele Gianniho. »Nikdy jsem neměla v úmyslu zpochybnit čínskou národní svrchovanost, proto se za tuto nepřesnost osobně omlouvám,« uvedla návrhářka.

Do citlivého tématu čínských území se zapletly i další luxusní značky. Americký Coach na podobně vypadajícím tričku uvedl Hongkong a další diskutované čínské území, Tchaj-wan, jako samostatné země. Stejný přešlap udělala i francouzská Givenchy, firmy přišly o ambasadory svých značek v Číně a na sociálních sítích čelí velké kritice.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 6 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.