Dukla ve šlágru porazila Zbrojovku, zvítězil i Žižkov

Fotbalisté Dukly Praha zvítězili ve šlágru 5. kola druhé ligy nad Brnem 2:1. Jediný sestupující z minulé sezony nejvyšší soutěže si připsal třetí výhru v novém ročníku a posunul se na čtvrté místo tabulky. Zbrojovka už počtvrté v sezoně ztratila body a po první porážce je až osmá. O skóre třetí je po bezbrankové remíze v souboji nováčků s Vyšehradem Líšeň.

Duklu poslal krátce po přestávce do vedení Holík, který se zpoza vápna trefil přesně do horního rohu branky. V 66. minutě přidal po standardní situaci hlavou pojistku Chlumecký a o dvě minuty později Šural po rohu už jen snížil. Brno, které v minulé sezoně neuspělo v baráži o první ligu proti Příbrami, zatím vůbec nepotvrzuje roli jednoznačného favorita soutěže.

Shodnou bilanci jako Dukla má další pražský tým Žižkov. Viktoria zvítězila v Chrudimi hladce 3:0, podruhé za sebou vyhrála a dělí se s Duklou o čtvrtou příčku. Dva žižkovské góly dal Batioja.

Líšeň doma remizovala v souboji nováčků s Vyšehradem bez branek. Brněnský celek poprvé v sezoně neskóroval, ale udržel neporazitelnost a překvapivě mu patří třetí místo.

Už třetí remízu v sezoně si připsal Hradec Králové, který hrál v Třinci 1:1. Domácí díky Valentovi vyrovnali šest minut před koncem, hosty může mrzet, že za bezbrankového stavu neproměnil Prekop penaltu.

První výhry v sezoně se dočkal Sokolov, jenž doma porazil Vlašim 2:1. Hosté potřetí za sebou prohráli a mají čtyři body jako jejich dnešní přemožitel. Po remíze 2:2 s Prostějovem mají čtyři body i předposlední Vítkovice, soupeř je na tom o bod lépe.

Pardubice zvítězily v Ústí nad Labem 1:0. Východočeský celek si připsal třetí výhru v sezoně a i popáté bodoval. Desáté Ústí nenavázalo na minulou překvapivou remízu 2:2 v Brně a na kontě má zatím jen jedno vítězství.

Zápas v Ústí nabídl poměrně dost velkých šancí, padla však jen jedna branka. Tři minuty po přestávce napřáhl z hranice vápna Černý a trefil se přesně. Domácí se v závěru tlačili za vyrovnáním, nejblíže byl střídající Bílek, který napálil břevno.

(zr)

Fakta z druhé ligy

5. KOLO: Chrudim - Žižkov 0:3 (0:2), Dukla Praha - Brno 2:1 (0:0), Sokolov - Vlašim 2:1 (1:0), Třinec - Hradec Králové 1:1 (0:0), Líšeň - Vyšehrad 0:0, Vítkovice - Prostějov 2:2 (0:1).

Hodnocení: 6, celkem 2 hlasy.