FOTO - pixabay

Chtějí vůbec řidiči nové technologie?

Upozornění od nových asistenčních systémů v automobilech mohou být tak otravná, že je někteří motoristé vypínají. Naštvaní řidiči se podle studie společnosti J.D. Power také mohou při příštím nákupu vozidla rozhodnout, že systémy nechtějí.

To může být problém pro výrobce aut, kteří plánují prodávat technologie a připravují lidi na plně automatizovaná vozidla, uvedla společnost.

»Automobilky utrácejí množství peněz za vývoj pokročilých technologií, neustálá upozornění však mohou řidiče zmást a otrávit,« uvedla zástupkyně J.D. Power Kristin Kolodgeová. »Technologie nemůže působit jako otravný rodič. Nikdo nechce být neustále informován, že neřídí správně.«

Podle studie je například pro majitele aut problematická technologie, která udržuje vůz v jízdních pruzích. V průměru 23 procent řidičů s tímto systémem považuje upozornění za otravná. Výsledky se liší podle značek aut, ale zhruba až 30 % považuje upozornění za protivná. Z řidičů, kteří nemají rádi tato upozornění, jich 61 % někdy tento systém deaktivuje.

Z šesti kategorií, které průzkum pokrýval, vyšly nejlépe systémy ochrany před kolizí, jako je automatické brzdění. Příznivě hodnotili uživatelé také tzv. zrcadlení telefonu v autě, dále pak komfortní funkce jako rozpoznání hlasu a ovládání klimatizace, zábavu a konektivitu. Pátá v hodnocení skončila podpora řízení, jako detekce špatně viditelných míst, a poslední byla navigace.

(ici)


(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.