Ilustrační FOTO - Pixabay

Izrael útočil v Sýrii

Nálety, jejichž cílem byl sklad se zbraněmi a stanoviště Íránem podporovaných milic, si v noci v Sýrii u hranice s Irákem vyžádaly 18 obětí na životech.

Činitel milic, které v syrském konfliktu stojí na straně vlády prezidenta Bašára Asada, z bombardování syrského města Búkamál obvinil izraelskou armádu. Izrael incident nekomentoval. Minulý měsíc izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl, že Írán nemá nikde imunitu a že izraelská armáda »proti němu podniká kroky«.

Nejnovější nálety začaly v neděli a pokračovaly v noci. Bombardování usmrtilo 18 íránských a proíránských bojovníků a způsobilo značné materiální škody. Podle jiných údajů bylo zabito 21 bojovníků a dalších 36 jich bylo zraněno. Cílem náletů byly pozice íránských milic a šíitských milic podporovaných Íránem.

Izraelci považují Írán za největší hrozbu v regionu a podle AP v uplynulých týdnech zasáhli íránské pozice i ve vzdáleném Iráku. Izrael rovněž opakovaně v minulosti podnikl nálety na íránské cíle v Sýrii i v Libanonu. V Sýrii útočily i USA. V provincii Idlib, která je ovládána islamisty, bombardovaly jednu ze schůzek islamistického vedení. Tvrzení USA nelze ověřit. O útoku Washington předem neinformoval ani Rusko ani Turecko. USA se do bombardování v Sýrii pouštějí jen sporadicky.

(čtk)


(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


pleningeri
2019-09-10 16:30
Vlastnictví jaderných zbraní pouze Izraelem v regionu není na věky.
hajek.jiri51
2019-09-10 12:33
Pokud Izrael útočí na sousedy, potom ti mají svaté právo útočit na
něj a nikdo se potom nesmí divit.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.