Dálnice D7 u Brandýsku. FOTO - wikimedia commons

O dokončení D7 i tunelu v Bílině

Ředitel Správy Chomutov Ředitelství silnic a dálnic Martin Vidímský jednal s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a náměstkem pro dopravu Jaroslavem Komínkem (oba KSČM) o výstavbě nových komunikací na území kraje a údržbě a modernizaci stávající sítě silnic I. třídy.

K dobrým zprávám patří kromě dokončení dálnice D7 v roce 2025 také stanovení termínu zahájení prací na vybudování tunelu, která má zásadním způsobem ulevit dopravou přetížené Bílině. Také zde se jedná o rok 2025.

Setkání vedení kraje a ŘSD v úzkém kruhu se již stalo milou tradicí. Pravidelné koordinační schůzky přispívají k dobré vzájemné informovanosti a sladění prací na silnicích v majetku státu i kraje. »Spolupráce s chomutovskou správou je na regionální úrovni výborná. Daří se nám koordinovat výstavbu či opravy od úrovní samospráv až po běžnou provozní údržbu přímo na silnicích,« zhodnotil v úvodu hejtman Bubeníček.

Kromě pokračování výstavby dálnice D7, kdy v příštím týdnu budou zahájeny práce na zkapacitnění obchvatu Panenského Týnce, se hovořilo o přípravách na vybudování Kladrubské spojky, která má ulevit především Teplicím. Mezi menší plánované investice patří úpravy ústeckého rondelu nebo dobudování bypassu u okružní křižovatky na silnici I/13 v Bílině. V příštím roce by také ze strany ŘSD mohlo dojít k realizaci opatření vedoucích ke zvýšení rychlosti na silnici I/13 mezi Bílinou a Mostem.

»Kromě výstavby nových nesmíme opomíjet údržbu a úklid stávajících silnic. Zde je velmi důležitá spolupráce mezi ŘSD a Správou a údržbou silnic Ústeckého kraje. Těší mě, že se ŘSD podařilo zajistit zhotovitele oprav a věřím, že výsledek pocítí především řidiči, a to jak na kvalitě cestování, tak na bezpečnosti,« shrnul Komínek.

Na setkání se jednalo také o opravách mostů a přípravě dalších staveb, které si zaslouží detailnější projednání.

(za)


(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.