KSČM trvá na dostupnosti a kvalitě zdravotní péče pro všechny

Ústřední výbor KSČM schválil na svém sobotním zasedání stanovisko k současné situaci ve zdravotnictví. Přetiskujeme ho v plném znění:

KSČM s obavami sleduje vývoj v oblasti zdravotnictví a podporuje úsilí odborů i zástupců zaměstnavatelů upozornit na stávající kritickou situaci. Z těchto důvodů prosadila bod »Zdravotnictví« do jednání Poslanecké sněmovny ČR. Ze zkušeností pacientů a dostupných informačních zdrojů je zjevné, že Ústava, respektive Listina základních práv a svobod, zaručující v České republice právo na bezplatnou zdravotní péči ze zdravotního pojištění, není zcela naplňována.

KSČM trvá na systémovém nastavení příjmů do veřejného zdravotního pojištění v podobě pravidelného automatického navyšování plateb za státní pojištěnce a zároveň v narovnání neopodstatněných rozdílů v úhradách zdravotní péče. Vyzýváme vládu, aby v této věci učinila rozhodné kroky, včetně sloučení tří státních zdravotních pojišťoven – VZP, ZP MV ČR a VoZP a zároveň vytvořila podmínky pro urychlenou nápravu všech palčivých problémů zdravotnictví v České republice.

ÚV KSČM, 14. 9. 2019


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 10 hlasů.

ÚV KSČM

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.