Forejtek zachránil české tenisty

Po ztracené čtyřhře prohrál Jiří Veselý v hale v Zenici překvapivě s Mirzou Bašičem 6:7, 3:6, ale mladý Jonáš Forejtek ve třech setech udolal Tomislava Brkiče a Češi nakonec porazili v Davis Cupu Bosnu a Hercegovinu 3:2.

Čeští tenisté v pátek vyhráli obě dvouhry. Forejtek porazil Bašiče 7:5, 6:4 a Veselý 6:2 a 7:6 Brkiče. Ve včerejší čtyřhře ale Veselý s Jiřím Lehečkou prohráli s Bašičem a Brkičem 6:7, 3:6.

Ve čtyřhře český pár nevyužil v první sadě setbol při servisu Brkiče, který ale hrozbu ztráty sady odvrátil přímým bodem z podání. V tie-breaku Veselý s Lehečkou uhráli jen dva body a druhou sadu rozhodla ztráta Lehečkova podání ve druhé hře.

»Při setbolu přišel výborný servis a při ztrátě podání jsem nezaservíroval dobře a jim vyšel return. Ať jsem se pak snažili sebevíc, tak šance na returnu nepřišla,« řekl sedmnáctiletý Lehečka České televizi.

Veselý měl v prvním setu v tie-breaku čtyři setboly, ale ani jeden neproměnil a tie-break ztratil poměrem 7:9. Ve druhém setu ztratil český tenista podání na 2:4, vzápětí sice brejk získal zpět, ale další dvě hry prohrál.

Znovu po dvou letech mohli ztratit vedení 2:0 na zápasy. Předloni jim chyběl bod k výhře v baráži v Nizozemsku, ale pak prohráli zbylé tři zápasy a vypadli ze Světové skupiny. Čeští tenisté se příští rok zúčastní kvalifikace o postup na finálový turnaj pro osmnáct nejlepších týmů.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Prokopic.Karel
2019-09-16 07:57
Netuším, s kým je ten Veselej příbuzný.........
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.