Ilustrační FOTO - Pixabay

Dva pašeráci

Celníci na ruzyňském letišti zadrželi dva cizince pašující drogy. Jeden z nich přicestoval do Prahy z Indie, druhý muž přiletěl z Brazílie.

Celníci v kufru muže z Indie našli 361 gramů syntetické drogy ketamin a 340 gramů hašiše. Druhý muž přiletěl z Brazílie a měl u sebe kolem 300 gramů kokainu, z toho část převážel v kapslích ve svém těle, sdělila mluvčí celníků Šárka Miškovská. Muže ve věku 28 a 22 let si převzali policisté a podezřívají je z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Muž, u kterého celníci našli ketamin a hašiš, přicestoval z Dillí přes Istanbul. Podle celníků ketamin vezl ve svém zavazadle ve skleněné lahvi a hašiš ve dvou dřevěných válcích.

Druhý zadržený přiletěl z Fortalezy přes Lisabon a pražské celníky na sebe podle mluvčí upozornil nervózním chováním. Prvotní podezření na pašování drog celníkům potvrdila rentgenová kontrola a také prohlídka jeho zavazadla. V něm celníci našli 15 kontejnerků s drogou, dalších 18 kapslí s bílým práškem později vyšlo z mužova těla. Nalezená látka pozitivně reagovala jako kokain a podle zkušeností byl pravděpodobně velmi koncentrovaný, doplnila mluvčí.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 5 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.