Je to opravdu nutné?

Tak opět po nějaké době klidu se chystá někdo k úpravám a změnám silničního zákona. Nyní soustředěného na seniory, které to značně vystresovalo. Návrhy poměrně velkých změn by je omezovaly. Je to opravdu nutné? Co k tomu někoho vede?

Vždyť je to tak jednoduché. Stačí pouze využívat a hlavně dohlížet na již platné paragrafy zákona. V tom je jasně stanoveno, kdy můžeme řídit a že o tom rozhoduje lékařská prohlídka a vyjádření lékaře, zda jsme způsobilí usednout za volant.

Co by ale naopak bylo velmi žádoucí, tak pro všechny doplnit do zákona, aby po určité době byla povinnost přezkoušení z pravidel silničního provozu, například po deseti letech od vydání řidičského průkazu - tedy při jeho výměně. Mnoho řidičů totiž vidělo zákon anebo se o něj zajímalo naposledy v autoškole, a podle toho to taky na silnicích vypadá. Možná bychom potom zjistili, že senioři znají pravidla lépe než mladší řidiči.

Bezpečnost silničního provozu při zvyšování nehodovosti s fatálními následky je nutné dodržovat v co největší míře a je ovšem velmi nutné ty zákony také znát.

Jaroslav KOMÍNEK, náměstek hejtmana Ústeckého kraje (KSČM)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 33 hlasů.

Jaroslav KOMÍNEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.