Ilustrační FOTO - Haló noviny

Všichni železniční dopravci pro Ústecký kraj se připravují

V polovině měsíce září proběhl v Ústeckém kraji kontrolní den se železničními dopravci, kteří začnou od 15. prosince 2019 zajišťovat dopravní obslužnost na základě nově uzavřených smluv.

Velká část úkolů je již splněná, na ostatních se pracuje, aby přechod na nový systém zahrnující více železničních dopravců proběhl klidně.

Kontrolní den byl zaměřen na oblasti zajištění personálu, vozidel, údržby, odbavovacího systému a marketingu. Dopravci k přípravě na provoz přistupují poctivě. Všichni již mají smluvně zabezpečenou velkou část provozního personálu.

»Jako důležité pro zdárné zajištění provozu od prvního dne vnímám zodpovědný a konstruktivní přístup dopravců, kteří se svých povinností zhostili již v rámci přípravy a teď mají velkou část úkolů zajištěnou,« řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM).

Náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM).

Někteří dopravci již mají vozidla uzpůsobená požadavkům, které jim ukládá smlouva. Tato vozidla úspěšně provozují v rámci testovacích jízd na jiných tratích mimo Ústecký kraj. Ostatní se intenzivně zabývají jejich rekonstrukcí, případně je alespoň mají zajištěná. V oblasti údržby probíhají jednání s externími subjekty kvůli zajištění zázemí pro údržbu a opravy vozidel, případně jejich odstavení.

Co se týká odbavování cestujících a odbavovacího systému, dopravci mají k dispozici mobilní odbavovací zařízení, která budou umožňovat odbavení podle podmínek Dopravní společnosti Ústeckého kraje. Součástí odbavovacího zařízení bude také externí terminál, který umožní nákup jízdního dokladu platební kartou.

Hovořilo se také o informačním systému vozidel a odsouhlasil se vnější vzhled vozů.

Další kontrolní den je plánován na polovinu listopadu, měsíc před spuštěním ostrého provozu.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 11 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.