Ilustrační FOTO - Pixabay

Muchová je v Soulu ve finále a může získat první titul

Třiadvacetiletá tenistka Karolína Muchová si na turnaji v Soulu zahraje o premiérový titul z okruhu WTA. Druhé finále v kariéře po úspěchu na květnovém turnaji v Praze si vybojovala díky vítězství nad Číňankou Wang Ja-fan 7:6 a 6:4. Její nedělní soupeřkou bude buď Ruska Jekatěrina Alexandrovová, nebo Polka Magda Linetteová.

Muchová si zajistila postup po dvou hodinách a v pondělním žebříčku si vylepší kariérní maximum, kterým je zatím 43. místo. Proti Wang Ja-fan v prvním setu neudržela servis v sedmém gamu a prohrávala již 3:5, ale pak se jí také povedl brejk a obrat završila výhrou v tie-breaku 7:5.

Do druhé sady vlétla čtvrtfinalistka letošního Wimbledonu ziskem čtyř gamů v řadě a vedla ještě 5:1, ale semifinálový zápas si zkomplikovala. Číňanka odvrátila čtyři mečboly a postupně snížila na 4:5.

V tu chvíli Muchovou uklidnil kouč Miroslav Herzán, který ji nabádal, aby nespěchala. "Počkej si na správný okamžik. Snažíš se to moc urvat. V klidu, máš to tam," řekl jí během pauzy. Po ní Muchová získala poslední game čistou hrou.

Muchová se v neděli může stát třetí českou vítězkou turnaje v Soulu. V roce 2005 se radovala z trofeje Nicole Vaidišová a před pěti lety Karolína Plíšková. Na tvrdém povrchu absolvuje Muchová finále poprvé, v květnu v Praze se hrálo na antuce.

Keninová vyhrála v Kuang-čou třetí tenisový turnaj v sezoně

Dvacetiletá americká tenistka Sofia Keninová získala v čínském Kuang-čou třetí letošní titul. Ve finále porazila zkušenou Australanku Samanthu Stosurovou 6:7, 6:4, 6:2.

Třetí nasazená Keninová v prvním setu promarnila brejk a sadu prohrála v tie-breaku. I druhý set byl vyrovnaný do stavu 4:4, pak mladá Američanka získala sedm gamů v řadě a zápas rozhodla. Vítězství slavila po dvou hodinách a 35 minutách.

Keninová navázala na tituly z Hobartu a Mallorcy, ve finále neuspěla jen v březnu v Acapulcu. Ve světovém žebříčku vylepší dosavadní 20. místo na nové kariérní maximum.

Bývalá světová čtyřka Stosurová byla ve finále po více než dvou letech, jubilejní desátý titul ve dvouhře však pětatřicetiletá vítězka US Open z roku 2011 nezískala.