Zamítli nákup akcií Technologického parku Brno

Stěžejním bodem jednání Zastupitelstva Jihomoravského kraje byl návrh, aby tento region odkoupil od zahraniční firmy polovinu akcií Technologického parku v Brně za 553 milionů korun. Zastupitelstvo tento návrh zamítlo. Druhou polovinu akcií drží město Brno, které kvůli nezájmu kraje hodlá skoupit i druhou polovinu technoparku pro rozjezd nových podnikatelů.

Předseda komunistického klubu zastupitelů jihu Moravy Stanislav Navrkal vysvětlil: »Z ekonomického hlediska je současná finanční kondice kraje napjatá vzhledem k řadě investičních akcí, které má v plánu. Jde např. o stavbu Doléčovacího domu při termálních lázních Pasohlávky za 450 milionů korun, kraj chce postavit další dva domovy pro seniory v Miroslavi a Bučovicích, za dalších asi 200 milionů korun vybuduje pobytové zařízení se speleoterapií dětí v jeskyni Moravského krasu v Ostrově u Macochy. Hejtmanství též počítá s výdajem příspěvku v současnosti 350 milionů korun na přemostění železničního koridoru v Blansku mezi starou a novou částí města.«

Předseda komunistického klubu zastupitelů jihu Moravy Stanislav Navrkal

Samospráva akcie poloviny Technologického parku nekoupila také proto, že o ně má zájem město Brno, které tím bude jeho stoprocentním vlastníkem. Také proto, že Brno hospodaří s dvojnásobným rozpočtem než brněnské hejtmanství. Veřejný sektor tím bude mít rozhodující vliv na rozvoj tohoto zařízení k prosazování špičkových postupů do praxe podnikatelských subjektů.

Navrkal dále informoval, že krajská samospráva udělila Ceny Jihomoravského kraje devíti osobnostem z různých pracovních odvětví. Mj. herci Bolku Polívkovi a hokejistovi Josefu Černému.

Komunisté v samosprávě podpořili a krajské zastupitelstvo schválilo podporu pro fungování pravidelné letecké linky mezi Brnem a Mnichovem v režimu veřejné podpory. Schválili rovněž splacení zbývajících 20 milionů korun španělské společnosti Dorna Sports, coby organizátorovi Mistrovství světa silničních motocyklů, včetně Moto Grand Prix v Brně. To proto, aby se Velká cena v Brně příští rok mohla opět konat. Kraj přidal do společného doplatku za letošní zalistovací licenční poplatek pro konání závodu v ČR 7,5 milionu korun.

(vž)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 5 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.