Ilustrační FOTO - Pixabay

Někdo se vloupal k bezdomovcům

V Berouně se někdo vloupal do nedávno otevřeného denního centra pro bezdomovce. Pachatel pouze poškodil dveře, uvnitř podle radnice není co odcizit. Případ vyšetřuje policie.

»Osobně si myslím, že to nebyl nikdo z těch, kteří využívají služeb tohoto centra, protože vědí, že tam není co sebrat. Naopak jsou rádi, že se mají kde omýt a že tam dostanou polévku,« uvedl místostarosta Michal Mišina (za ANO).

Denní centrum vzniklo v nevyužité budově u bývalého cukrovaru, otevřeno bylo koncem srpna. Zařízení má kapacitu 25 míst a v provozní době od 8.00 do 17.00 se v něm může každý den vystřídat až 40 lidí. Vedle denní místnosti mají klienti k dispozici toalety a sprchy, kuchyňku pro přípravu teplých nápojů a jednoduchých jídel a malou prádelnu. Maximální doba pobytu jsou čtyři hodiny.

Centrum pro bezdomovce bylo původně v Bezručově ulici, což podle Mišiny nebylo vzhledem k poloze poblíž centra a těsnému sousedství s mateřskou školou ideální. Přestěhováním stacionáře se navíc uvolnily prostory pro rozšíření školky. Vznikly tam dvě nové třídy se 44 místy. Zápis pro zájemce o umístění dětí do této školky bude v říjnu.

Charita Beroun, která provozuje denní centrum, se stará zhruba o 300 lidí bez přístřeší. Součástí její práce je i péče o hygienu těchto lidí, aby se ve městě nešířily nemoci, jako jsou žloutenka nebo svrab. Jen letos se svrab v Berouně objevil u sedmi lidí.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 4 hlasy.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.